Trwa "Koksownictwo 2018" - najważniejsza konferencja branży

Od 27 do 29 września br. w Szczyrku trwa największa krajowa konferencja poświęcona branży koksowniczej. Organizatorami XXVI edycji konferencji „Koksownictwo” jest zabrzański Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Hutniczego Oddział Karbochemii.

Podczas „Koksownictwa 2018” odbywają się liczne panele i wygłaszane są referaty poświęcone najważniejszym problemom branży oraz najnowszym rozwiązaniom technicznym, które są stosowane w koksownictwie.

Udział w dyskusjach biorą również przedstawiciele JSW KOKS S.A. z prezesem Januszem Adamczykiem oraz z członkami Zarządu Iwoną Gajdzik-Szot i Mariuszem Soszyńskim. W pierwszym dniu konferencji Dyrektor ds. Rozwoju i Realizacji Inwestycji –Paweł Wilman – wygłosił referat poświęcony planom rozwojowym JSW KOKS S.A. na lata 2018-2030. Kolejne referaty dotyczące konkretnych zagadnień technicznych i ochrony środowiska, przygotowane przez kadrę inżynierską Spółki, będą wygłaszane podczas następnych paneli, które zakończą się w sobotę.

„Koksownictwo 2018” w opinii uczestników to najważniejsze krajowe forum wymiany wiedzy i doświadczeń praktycznych branży koksowniczej oraz przemysłów kooperujących z koksownictwem.

Warto pamiętać, że Polska jest od wielu lat największym producentem koksu w Unii Europejskiej. Wielkość eksportu polskiego koksu sprawia, że nasz kraj jest drugim światowym eksporterem tego produktu.