IV Dni Energii w Katowicach - JSW KOKS S.A. zaprezentuje jak powstaje czyste paliwo.

 

Z przyjemnością informujemy, że 22 września 2018 r. podczas odbywających się IV Dni Energii w Katowicach na katowickim Rynku, JSW KOKS S.A. zaprezentuje jak powstaje czyste paliwo - koks. Tegoroczny udział naszej Spółki będzie miał charakter warsztatowo - edukacyjny.

Osoby, które odwiedzą stoisko JSW KOKS S.A. będą mogły dowiedzieć się z czego produkowany jest koks, jak przebiega jego proces koksowania (z uwzględnieniem działań dotyczących ochrony środowiska i realizowanych najważniejszych inwestycji) oraz jaka jest praktyczna rola koksu. W związku z tym, że tegoroczne Dni Energii są organizowane pod hasłem "Black to Green", zaprezentujemy jedną ze stosowanych metod przejścia
z "czarnego" węgla do "zielonego" koksu. Będzie również możliwość zobaczenia jak "czysto" koks się pali. Dla chętnych zorganizowana zostanie wycieczka do jednej z koksowni JSW KOKS S.A.

Dla uczestników IV Dni Energii, organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. To m.in. wykłady
o tematyce ekologicznej i dotyczącej ochrony klimatu, ale zostaną także przedstawione informacje dotyczące nowych trendów w energetyce, odnawialnych źródeł energii oraz technologii energooszczędnych w budownictwie.

Organizatorzy przygotowali również szereg zabaw, konkursów, warsztatów oraz happeningów, tak by każdy kto zdecyduje się przyjść
w sobotę na katowicki Rynek mógł znaleźć coś dla siebie. Na zakończenie IV Dni Energii wystąpi zespół "Around the Blues"

 

Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w IV Dniach Energii Miasta Katowice oraz do odwiedzenia stoiska JSW KOKS S.A.