11 listopada - świętujmy podwójnie

Prezydent Rzeczypospolitej, Pan Andrzej Duda, objął honorowy patronat nad obchodami 40. rocznicy podpisania Porozumienia Jastrzębskiego. Wszyscy razem tworzymy wielką rodzinę i możemy świętować podwójnie: 102. rocznicę odzyskania Niepodległości oraz Jubileusz Porozumienia Jastrzębskiego, które  zmieniło rzeczywistość społeczną oraz wywalczyło przywileje pracownicze, o których w PRL-u nikt nie śmiał marzyć, a które zawdzięczamy niezłomności  bohaterów sprzed czterech dekad.

Zarząd i pracownicy naszej Spółki również włączyli się w akcję przypominającą o osiągnięciach  Porozumienia Jastrzębskiego.  W specjalnej, ramce Fundacji JSW wielu pracowników sfotografowało się przypominając o jakże ważnej części polskiej historii.

- Świętujmy razem, bez względu na sympatie polityczne i światopogląd. Cieszmy się wolnością i niepodległością. Zachęcam do wzięcia udziału w niepodległościowych uroczystościach, a szczególnie gorąco do zapalenia symbolicznej świeczki, która w godny sposób upamiętni naszych rodaków – mówi Artur Dyczko, prezes Fundacji JSW. https://youtu.be/UlLsikvFTfw

Główne uroczystości zaplanowane są 11 listopada i możemy także być ich cząstka. O godzinie 16.00 na stronie  www.porozumieniejastrzebskie.pl transmitowane on-line będzie widowisko „Heroizm Witolda Pileckiego” (bez udziału publiczności). O godzinie 20.00 tego dnia  zapalcie  świeczkę w oknie jako symbol pamięci o bezimiennych bohaterach.

Wspólnie cieszmy się wolnością.