Rajd bez wychodzenia z domu

JSW KOKS S.A. był partnerem konkursu organizowanego przez stowarzyszenie Skuteczni dla Zabrza, którego celem była promocja śląskich zabytków i historii.  Z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków, który obchodzony jest 18 kwietnia,  kilkadziesiąt osób wzięło udział w rajdzie po zabytkach, bez wychodzenia z domu, przy pomocy elektronicznych środków komunikowania. Może tak właśnie narodziła się nowa forma turystyki?

Pandemia koronawirusa nie przeszkodziła uczestnikom w świetnej zabawie, w której oprócz wiedzy należało wykazać się refleksem i szczęściem w losowaniu.  Uczestnicy musieli odpowiedzieć na 12 pytań, po 4 w kategoriach: historia, technika i kultura. Nagroda za I miejsce w „Rajdzie po zabrzańskich zabytkach bez wychodzenia z domu”  to smartphone, przekazany przez JSW KOKS S.A. oraz voucher na ekskluzywną wyprawę trasą wodną sztolni Kopalni Luzia dla 4 osób.

Warto zaznaczyć, że zabawa była w pełni bezpieczna a zwycięzcy dodatkowo wskazać musieli paczkomat, z którego odebrali nagrody. Przypominamy: #ZostańWDomu. (al.)