JSW KOKS dzieciom

Obchodzony w Polsce 1 czerwca Dzień Dziecka stał się pretekstem do tego, aby na koksownictwo popatrzeć oczyma dzieci, które w swych pracach plastycznych zobrazowały koksownie wchodzące w skład naszej Spółki, ale również wyjść naprzeciw potrzebom najmłodszych poprzez pomoc w zorganizowaniu festynów w ramach uczczenia ich święta.

Właśnie z okazji Dnia Dziecka w JSW KOKS został zorganizowany konkurs dla dzieci pracowników pod hasłem „Odkryj w swoim dziecku artystę”. Uczestnicy konkursu przygotowali  prace artystyczne w dowolnej technice wizualnej przedstawiające pracę swoich rodziców w naszej Firmie, czy też nasze koksownie widziane ich oczami.

W konkursie wzięło udział 33 dzieci, które wykazały się niemałą inwencją twórczą, przenosząc na papier swoją wizję zakładów pracy mamy czy taty.

Wybór zwycięzcy nie był prosty, bowiem wpłynęło bardzo dużo pięknych prac wykonanych różnymi technikami. Tym niemniej, zgodnie z regulaminem konkursu, należało wyłonić zwycięzcę – zdobywcę głównej nagrody. Po dłuższej debacie komisja przyznała pierwszą nagrodę Aleksandrze Łoś (12 lat). Z uwagi na wspomniany wyrównany i bardzo wysoki poziom prac – postanowiono przyznać trzy równorzędne wyróżnienia, które otrzymali: Mikołaj Miklasiński (7 lat), Amelia Nowak (7 lat) oraz Miłosz Ćwik (8 lat).  Pomimo przyznania dodatkowych wyróżnień, jurorzy nadal odczuwali, że należy uhonorować prace, które szczególnie przypadły do gustu członkom komisji; tak więc przyznali oni dodatkowe – prywatne nagrody. Mai Foreiter (4,5 roku) przyznano więc nagrodę ufundowaną przez Członka Zarządu ds. Ekonomicznych Iwonę Gajdzik-Szot, Mateusz Dziewior (13 lat) nagrodzony został przez Członka Zarządu ds. Produkcji i Techniki Mariusza Soszyńskiego,  zaś Julia Masternak (11 lat) znalazła uznanie i otrzymała nagrodę ufundowaną przez Dyrektora ds. Pracy i Organizacji Zuzannę Reszkę.

Oprócz wyżej wymienionych laureatów każdy z młodych artystów otrzymał okolicznościowy dyplom oraz upominek.

Wręczenie nagród odbyło się 14 czerwca 2019 roku w Oddziale Przyjaźń podczas spotkania Zarządu naszej Spółki z uczestnikami konkursu, którzy po słodkim poczęstunku mieli okazję przyjrzeć się bliżej Koksowni Przyjaźń podczas wycieczki po tym zakładzie.  

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i gratulujemy artystycznego zacięcia!

Wszystkie prace aktualnie są wystawione w Oddziale Przyjaźń, a nagrodzone prace można podziwiać na naszej stronie internetowej www.jswkoks.pl.

Aktualnie, od początku czerwca, w naszych dwóch lokalizacjach w Zabrzu, tj. w Siedzibie Spółki oraz w Koksowni Jadwiga, można zachwycać się także wystawionymi pracami dzieci z Klubu plastycznego „Pinokio”, funkcjonującego przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Zabrzu, gdzie jego członkowie, spotykając się w przyjaznym miejscu, rozwijają swoje zainteresowania. Prace te są efektem ich wycieczki do Koksowni Jadwiga w Zabrzu, którą nasi młodzi goście odwiedzili 30 marca 2019 roku.

Nasza Spółka wyszła także naprzeciw potrzebom dzieci, fundując upominki, które z okazji swojego święta otrzymali uczestnicy festynu plenerowego organizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu w ramach obchodów Dnia Dziecka pod nazwą „O uśmiech od ucha do ucha”, jak również wspierając zorganizowanie przez Stowarzyszenie Mieszkańców Dąbrowy Górniczej „Dąbrowiak” Pikniku Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka w Parku Zielona w Dąbrowie Górniczej.

Wszystkim dzieciom – nawiązując do ich święta – życzymy, aby ich młode lata były wypełnione radością i poczuciem szczęścia, a dorosłym – żeby potrafili im to zapewnić.

NK