JSW KOKS S.A. wyróżniła sportowców - amatorów

7 września 2018 r. na stadionie Górnika Zabrze odbyło się spotkanie Zarządu JSW KOKS S.A. z pracownikami, którzy w sezonie 2017/2018 reprezentowali Spółkę
w amatorskich zawodach sportowych. JSW KOKS S.A była reprezentowana przez 45 pracowników w pięciu dyscyplinach sportowych: piłce siatkowej, piłce nożnej, runmageddonie, narciarstwie alpejskim i bowlingu. Każdy z Pracowników otrzymał pamiątkowy, drobny upominek i dyplom, wyróżniono także najlepszych zawodników każdej drużyny.

Gośćmi specjalnymi spotkania byli wybitni polscy sportowcy. Gratulacje sportowcom złożyli legendarny piłkarz Górnika Stanisław Oślizło, 57- krotny reprezentant Polski, ośmiokrotny zdobywca tytułu mistrza Polski, kapitan Górnika Zabrze, finalista Pucharu Zdobywców Pucharów oraz Grzegorz Kosok - aktualny kapitan drużyny siatkarskiej Jastrzębski Węgiel, który 61 razy występował
w reprezentacji Polski, a na swoim koncie ma m. in. 6 medali Mistrzostw Polski.

- Sport amatorski jest najpiękniejszą z dziedzin ludzkiej aktywności. Tu nie wchodzą w grę pieniądze i żadne czynniki pozasportowe. Jest tylko człowiek i jego walka z własnymi słabościami. Cieszę się, że możemy pomagać naszym pracownikom rozwijać swoje pasje - mówił Prezes Zarządu JSW KOKS S.A. Janusz Adamczyk.

Fotorelację można zobaczyć w galerii.

JSW KOKS S.A. aktywnie promuje sportowe pasje pracowników. Każdy z nich może zgłosić się do jednej z działających drużyn. Spółka ułatwia uczestnictwo w zawodach poprzez organizowanie dojazdów, zakup sprzętu, opłacanie wpisowego czy udzielanie dnia wolnego od pracy. Spółka jest także mecenasem sportu, a wśród podmiotów z którymi współpracuje znajduje się np. Akademia Piłkarska Górnika Zabrze, Klub Siatkarski Jastrzębski Węgiel oraz lokalne kluby i drużyny.