Sport

JSW KOKS S.A. od lat angażuje się w czynne wspieranie sportu, ponieważ sport wpływa pozytywnie na zdrowie każdego człowieka oraz wspaniale aktywizuje dzieci i młodzież.

Z tych właśnie powodów nasza Spółka zachęca do uprawiania sportu, zarówno zawodowego, jak i amatorskiego. Współpracujemy z lokalnymi klubami, w których najmłodsi – będący często dziećmi naszych pracowników - zaczynają swoją przygodę z kulturą fizyczną i być może rozpoczynają wspaniałą, sportową karierę. Talenty rodzą się podobno same, ale trzeba je odnaleźć, otoczyć fachową opieką i wspierać.

JSW KOKS S.A. nie zapomina także o aktywizacji dorosłych. W naszych szeregach znajduje się spore grono pracowników, którzy reprezentują koksownicze barwy w różnych dyscyplinach sportowych np. w piłce siatkowej, piłce nożnej, runmageddonie, narciarstwie alpejskim i bowlingu. Spółka umożliwia im udział w zawodach i turniejach, wspierając organizacyjnie i logistycznie. Liczba aktywnych na amatorskiej arenie sportowej pracowników z roku na rok się powiększa, o czym świadczą uzyskiwane przez nich wyniki, zdobyte puchary i medale.