JSW KOKS SA

Media

Medale dla pracowników JSW KOKS S.A.

12-12-2018

W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach szesnastu pracowników JSW KOKS S.A. odebrało z rąk Wicewojewody śląskiego Roberta Magdziarza odznaczenia państwowe, nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Górnicza Orkiestra Dęta Stowarzyszenia Muzyczno-Kulturalnego Piekary-Julian. Po odegraniu Hymnu, Wicewojewoda Robert Magdziarz odczytał List Gratulacyjny Wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka, w którym zwraca uwagę, że odznaczenie "w roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości to honor podwójny. To taka uroczysta chwila, która na pewno wzruszy i przypomni Państwu niejedno dobre zdarzenie związane z pracą zawodową. Warto ją celebrować i wspominać". Do życzeń i gratulacji dołączył się również Wicewojewoda, składając serdeczne życzenia Świąteczne.

Złote Medale za Długoletnią Służbę otrzymali pani Wiesława Ławnicka oraz panowie: Andrzej Kamiński, Tadeusz Sech, Marian Kusak, Janusz Bronicki, Dariusz Zych, Stanisław Wójcik, Bogusław Sikora, Józef Kowalski, Arkadiusz Motyl, Ireneusz Żur, Marek Dobosik, Zdzisław Klimek, Janusz Stopa i Wojciech Jarocki. Srebrny Medal za Długoletnią Służbę otrzymał pan Krzysztof Banaszkiewicz.

Medal za Długoletnią Służbę przyznawany jest przez Prezydenta RP za wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa. Odznaczenie to ma rodowód z okresu II Rzeczypospolitej i zostało przywrócone do systemu odznaczeń państwowych w Polsce w 2007 roku.« JSW KOKS S.A. pomaga św. Mikołajowi!